Главная Пресс-релизы МТС

Официальное обращение операторов мобильной связи к Верховной Раде

Вельмишановний Володимире Михайловичу!
Провідні національні оператори рухомого (мобільного) зв'язку ПрАТ «Київстар», ПрАТ «МТС Україна» і ТОВ «Астеліт» висловлюють глибоку занепокоєність щодо внесення до Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розширення кола платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування)» (реєстр. № 9577 від 09.12.2011), який було подано народним депутатом України О. Царьовим та передано на розгляд комітету Верховної ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики 13.12.2011 року. Даний законопроект передбачає введення для всіх операторів рухомого (мобільного) зв'язку додаткового збору в розмірі 5% від вартості наданих послуг, який буде спрямовуватись до Пенсійного фонду України на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Будучи потужними платниками податків до бюджетів усіх рівнів, а також найбільшими та найкращими роботодавцями, ми підтримуємо керівництво держави у проведенні реформ та вирішенні болючих соціальних проблем, у першу чергу, проблем найвразливіших верств населення, що утримуються за рахунок Пенсійного фонду України. Ми глибоко усвідомлюємо важливість завдань щодо фінансування Пенсійного фонду та інших галузей економіки, що підтримуються з Державного бюджету, і відповідально ставимось до всіх своїх соціальних та фінансових зобов'язань перед державою.

Незважаючи на постійні зміни у галузевому законодавстві, відсутність лібералізації галузевого регулювання та постійні збільшення обов'язкових платежів до державного бюджету (плати за користування радіочастотним ресурсом, радіочастотний моніторинг тощо), рухомий (мобільний) зв'язок залишається одним із найбільш стабільних напрямків в економіці країни, продовжує забезпечувати населення робочими місцями, створювати замовлення для багатьох інших компаній та є одним з найпотужніших джерел поповнення Державного бюджету України.

За останні 10 років операторами рухомого (мобільного) зв'язку забезпечується не лише постійне та стабільне поповнення бюджетів усіх рівнів, але й безперервне надходження коштів до Пенсійного фонду України. Слід нагадати, що запровадження збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з користування послугами рухомого (мобільного) зв'язку, який сплачується абонентами відповідних послуг, було пов'язане з тим, що отримання цих послуг було коштовним та досить обмеженим. Сам збір у 1997 році позиціонувався як тимчасовий та був значно меншим, ніж сучасні 7,5% від вартості послуги. Втім, незважаючи на те, що станом на сьогодні послуги рухомого (мобільного) зв'язку в Україні є найдешевшими в Європі та масовими, відміна чи зменшення відповідного збору так і не відбулася. Станом на сьогодні всі абоненти послуг рухомого (мобільного) зв'язку сплачують до Пенсійного фонду збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 7,5% від вартості послуг. Тобто вартість цих послуг вже є об'єктом оподаткування збором на обов'язкове державне пенсійне страхування.

З огляду на зазначене, занепокоєність та непорозуміння викликає намір повторно обкласти послуги рухомого (мобільного) зв'язку ще одним аналогічним збором у розмірі 5% від вартості послуги, який вже повинен буде сплачувати оператор рухомого (мобільного) зв'язку.

Відповідна ініціатива йде в розріз з лібералізацією економіки, проголошеною Президентом та Урядом, та не узгоджується з політикою поступового зменшення податкових навантажень на бізнес, впровадження якої було розпочато під час Податкової реформи. Всупереч задекларованим державою намірам, схвалення законопроекту, про який йдеться, призведе до збільшення витрат операторів та, як наслідок, може викликати підвищення тарифів на послуги зв'язку, що матиме негативні наслідки і для споживачів послуг (рухомого) мобільного зв'язку.

На наше глибоке переконання, схвалення відповідного законопроекту матиме негативний економічний ефект і для ринку телекомунікацій та держави. Зменшення доходів операторів призведе до зменшення їх інвестиційних можливостей щодо розвитку власних телекомунікаційних мереж та новітніх технологій, як наслідок зменшиться асортимент послуг рухомого (мобільного) зв'язку та задоволення споживчих потреб. Недоотримання прибутків призведе до зменшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів від операторів рухомого (мобільного) зв'язку, а підвищення цін на послуги може спричинити зменшення їх споживання, що матиме своїм наслідком зменшення надходжень і до Пенсійного фонду України. Крім того, цей крок стане тривожним сигналом для інвесторів, що може призвести до погіршення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості України. Отже, запропонований законопроект навряд чи забезпечить вирішення завдань, що ставляться перед ним, а навпаки, може спричинити значне погіршення ситуації, що склалася.

З огляду на все вищезазначене, просимо Вашого, Володимире Михайловичу, сприяння щодо зняття з розгляду відповідного законопроекту, а також сподіваємось на фахову та професійну його оцінку профільним комітетом Верховної Ради України. Ще раз наголошуємо, що участь у вирішенні економічних та соціальних проблем, що стоять сьогодні перед державою, є важливим та пріоритетним напрямком діяльності, у тому числі і наших товариств, втім, вирішення відповідних проблем має бути збалансованим, економічно обґрунтованим та всебічним, і, лише тоді – ефективним.

Сподіваємось, що наша позиція буде почута, а пропозиції щодо зняття з розгляду відповідного законопроекту враховані.

З повагою та надією на подальшу плідну співпрацю.
Читайте также
Каталог мобильных телефонов
Каталог Ноутбуков
Комментарии
Обзоры
Соединение с TopWords без ПЗС